Our Mythical Childhood...

The Reception of Classical Antiquity in Children’s and Young Adults’ Culture in Response to Regional and Global Challenges

Czerp Moc!

Z NASZYMI MITYCZNYMI ODKRYCIAMI

Gdy w roku 2020 świat zaczął zmagać się z pandemią, wiele grup zawodowych, poczynając od pracowników służby zdrowia, narażało się na ryzyko, żebyśmy mogli funkcjonować w nowej rzeczywistości. Powstały piękne społeczne inicjatywy i szerzyła się solidarność. Pojawiła się też potrzeba poszerzenia pola edukacji, przy użyciu nowych narzędzi i metod.

Od samego początku projektu „Our Mythical Childhood” przygotowujemy zadania i materiały popularyzujące antyk, związane z naszymi badaniami. Zaczęliśmy publikować je z nastaniem pandemii, chcąc choć w niewielkim stopniu wesprzeć wysiłki nauczycieli i animatorów kultury, a także rodziców i opiekunów, którzy szukają pomysłów na spędzanie czasu w sposób twórczy, który łączy pokolenia. Wierzymy bowiem, że kultura antyczna może nas wszystkich uczyć, wzruszać i bawić – zgodnie z dawną maksymą docere, movere, delectare. Mamy nadzieję, że nasze materiały będą źródłem inspiracji i mocy, którą możemy czerpać z dziedzictwa antyku.

Image by Zbigniew Karaszewski

Iris – Bogini Tęczy
Pomaluj Muzy!
Psyches iatreion
Animacja o Iris z propozycją zadań artystycznych: pokolorowania bogini tęczy i przygotowania własnej wersji jej wazy
Krótka prezentacja Muz wraz z ich wizerunkami do pokolorowania
Prace przygotowane przez studentów seminarium OMC na Wydziale „Artes Liberales” UW
Antyk w KryzysieOlympus Ready-to-Wear
Nasza Mityczna Twórczość
Eseje (w językach polskim i włoskim) powstałe w II semestrze r.ak. 2019/20, naznaczonym przez pandemię, w trakcie Seminarium OMC na Wydziale „Artes Liberales” UW, na podstawie tekstów starożytnych wybranych przez uczestników jako źródło inspiracji na trudne chwile: PDF tutaj.
Odkryj modę opisaną w klasycznych opowieściach mitologicznych (gra dla dzieci)
Na tej stronie z radością dzielimy się pracami Naszych Mitycznych Artystów w każdym wieku:-).